Adres:

Çanakkale Asfaltı Mermerli Mah. No:12
Menemen / İzmir

Duraform Kullanım Alanları

Prefabrik Yapılar

Ürünümüzün çelikten daha yüksek taşıyıcı yeteneğe ve dayanıklılığa sahip olması Duraform'u gözde bir alternatif yapmaktadır. Yapı iskeletlerinde kullanılması ayrıca esneme ve deforme olmama özelliği sayesinde kuvvetli depremlerde yapıyı ayakta tutar ve bozulmaları engeller. Metaller gibi deforme olmaz ve alüminyum gibi dış ortamın ısısını içeri aktarmaz. Dış cephede kullanıldığında muhteşem bir ahşap yapı görünümü verir, fakat ahşabın eksi yanlarını asla barındırmaz. Suda kabarma ve haşere barındırma gibi konular Duraform için asla söz konusu değildir. Ayrıca ahşabın ateşe karşı verdiği hızlı ve tehlikeli tepki Duraform'da bulunmaz. İçeriğinde kesinlikle zararlı ve zehirli malzeme içermez. İçinde yaşanlar için sağlıklı bir koşul oluşturur. Yüksek ısı izolasyonu sağlar, böylece ekonominize katkıda bulunur. Ayrıca televizyon ve GSM sinyallerini etkilememesi özelliği ile iletişim konusunda problemsiz bir alan oluşturur. Bakım gerektirmemesi ve 50 yıl garantili olması sebebiyle uzun vadede çok yüksek maddi kazançlar elde edebilirsiniz. Hızlı inşa edilebilmesi ve ileriye yönelik değişikliklere açık olması betonarme yapılara ciddi bir rakip olmuştur. Hafif bir malzeme olması sebebiyle herhangi bir felakette güvenli bir ortam oluşturur ve yapıya yük bindirmez.

Duraform prefabrik yapı uygulamaları dünyanın ilk CTP kompozit villa uygulamalarıdır. Bilinen en yüksek deprem dayanımına sahip Duraform villalar sahip oldukları birçok avantaj ile hayallerinizdeki güvenli ve konforlu yaşam alanlarına sahip olmanıza olanak tanımaktadır

Duraform prefabrik villalar çelik konstrüksiyon bir yapı ile kıyaslandığında defalarca yüksek deprem dayanımına sahiptirler.

Deprem sırasında yapıya etki eden anlık ve çok şiddetli kuvvetler karşısında Duraform yapılar esneme, burulma ve eğilme tepkileri ile karşılık verir, kuvvetler ortadan kalktığı anda ise ilk hallerine deforme olmaksızın geri dönerler.

Aynı ebatlarda çelik ile kıyaslandığında iki buçuk kata kadar yüksek kopma mukavemeti olan Duraform profiller çeliğin beşte biri ağırlıktadır. Çelik konstrüksiyon prefabrik yapılarda bükümlü saç kullanılırken Duraform yapılarda et kalınlığı en az iki kat daha fazla olan kutu profiller kullanılır. Daha kalın profiller ile inşa edildiği halde çelik yapılardan çok daha hafif olan Duraform yapılar hem daha dayanıklı olurlar, hem de daha hafif olduklarından daha az deprem yüküne maruz kalırlar.

Elastik modülleri çelik profillere nazaran on kata kadar daha yüksek olan Duraform profiller deprem sırasında yapı hareketlendiğinde kesme kuvvetlerinden en alt seviyede etkilenirler. Bu sayede profillerdeki kopma riski yok denecek kadar azdır.

Duraform yapılar betonarme, çelik ve ahşap yapılara nazaran çok daha dayanıklıdır ancak Duraform profillerde belli bir kuvvetin üzerine çıkıldığında deforme olmaya başlar. Duraformun rakipsiz özelliklerinden bir taneside deformasyon başlayan profillerin bile taşıyıcı özelliğini kaybetmemesidir. Bu sayede yapıda ani çökmeler yaşanmaz.


Deniz Yapıları

Duraform deniz yapıları grubu olarak dünyada ilk defa kompozit CTP malzemeden;
- Ahşap görünümlü
- Boya, bakım ve yenileme gerektirmeyen - Çürüme, kurtlanma ve paslanma sorunu olmayan
- İnsan sağlığına kesinlike zararlı olmayan - En agresif deniz koşullarına uygun
- Her türlü doğa ve iklim koşuluna uygun ;
iskele, kanal, dalga kıran, yüzer iskele, deniz evi, iskele ev ve yüzen ev projeleri gerçekleştirebilmekteyiz.

Genelde içinde kullanılan reçine sistemine bağlı olarak kimyasal maddelerin büyük bir çoğunluğu ile su ve atmosferik şartlara mükemmel dayanım gösterirler. Bu özellikleri ile tüm endüstriyel kuruluşlarda, soğutma kulelerinde, atık su tesislerinde, deniz kenarı ve deniz üstü liman,tesis ve platformlarda ve tünellerde her türlü yapı malzemesi, taşıyıcı, platform,yürüme yolu, merdiven, korkuluk ve kablo kanalı olarak kullanılır


Endustriyel Yapılar

DURAFORM A.Ş. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en deneyimli inşai tip soğutma kulesi firmalarının başında gelmektedir. Yıllardır modernize ve rehabilitize ettiği onlarca soğutma kulesinin getirdiği birikim ile kusursuz uygulamalara imza atan DURAFORM A.Ş. alanında kalitenin ve güvencenin adı olmuştur.
Kompozit CTP Duraform profilleri soğutma kulelerinde d DURAFORM A.Ş. , tonlarca ağırlıkta soğutma paketlerini taşıyacak ve %5 sulfurik asit ortamında çalışacak platformlarını kendi ürettiği profiller ile inşa etmektedir. Kulelerin yürüme yollarında, korkuluklarında ve daha birçok uygulamada yine Duraform kusursuz bir iş çıkartmaktadır.

Türkiye'nin bütün büyük soğutma kulelerinde imzası bulunan soğutma kuleleri grubumuzun refeanslarından bazıları;

* Çayırhan Termik Santrali Soğutma Kuleleri
* Tunçbilek Termik Santrali Soğutma Kuleleri
* Yeniköy Termik Santrali Soğutma Kuleleri
* Yarımca Petkim A.Ş Soğutma Kuleleri
* Yarımca Tüpraş Soğutma Kuleleri
* Afşin Elbistan Termik Santrali Soğutma Kuleleri
* Orhaneli Termik Santrali Soğutma Kuleleri
* Gemlik Sümerbank Soğutma Kuleleri


DURAFORM ENDÜSTRİYEL YAPI UYGULAMALARI

Duraform endüstriyel yapı uygulamaları kullanıcılarına sayısız avantaj sunmaktadır. Yapısındaki özel reçine sistemine bağlı olarak her türlü doğa koşuluna, güçlü kimyasal çözeltileride dahil olmak üzere çok çeşitli kimyasallara, yüksek sıcaklığa, UV etkilerine ve daha birçok korozif koşula oldukça dayanıklıdır.
Kimyasal maddelerin yoğun ve doğal koşulların zorlu olduğu ortamlarda Duraform kusursuza en yakın yapı elemanıdır. Izgaralar ve yürüme yolları, tesislerin taşıyıcı ve çatı konstrüksiyonları, platform ve merdiven uygulamaları başta olmak üzere akla gelebilecek birçok uygulamada kullanılmakta ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır Kusursuz bir taşıyıcıdır ve proje gereksinimleri doğrultusunda özelleştirilebilir. Teknik özellikleri sayesinde çok uzun mesafelerde kolonsuz geçişler yapmak mümkündür
Yanmaz ve kurşun geçirmez hale getirilebilir. Yosun tutmayacak ve kayganlaşmayacak şekilde özelleştirmek mümkündür.Son derece dayanıklı olduğu için bakım giderlerini en alt seviyeye indirerek yapının işletme maliyetini neredeyse ortadan kaldırır


Pergola ve Çardaklar
Her güzel şey narin olmak zorunda değildir

Pergola ve Çardak uygulamalarında yapının doğa ile uyumlu, sıcak ve estetik görünmesi amacıyla genelde ahşap kullanılır. Bu kırılgan ve çürümeye meyilli malzeme kısa süre içerisinde iklim şartlarının da etkisiyle genişleme, yarılma, çürüme, yumuşama, haşere barındırma vb. etkiler altında kalacaktır. Bunların önlenmesi için ise doğaya ve bütçenize zararlı kimyasal bakım uygulamaları sık sık yapılması gerekir. Başta ucuz gibi görünen ahşap malzemesi bir süre sonra size hem görsel olarak, hem güvenlik olarak hem de ekonomik olarak sıkıntı verir. Duraform ahşabın güzelliklerini sunar ama yukarıda anlatılan hiçbir olumsuz etkiyi içermez. Size sadece güzel çardaklarınızın ve pergolalarınızın keyfini sürmek kalır. Son zamanlarda belediyelerinde ilgi göstermesiyle Duraform sokaklarımızda ve sahillerimizde de boy göstermeye başlamıştır. Bu sayede belediyeler bakım maliyetlerinden kurtulmuş, hem maddi, hem de iş gücü olarak kazanç sağlamışlardır.

Duraform profillerin özgül ağırlıkları 1-4 ile 1.8 arasında değişmektedir. Bu özellikleri sayesinde Duraform yapıların ölü yük miktarları son derece düşüktür. Duraform profillerin her türlü yapıda çatı konstruksiyonu, platform ve daha birçok uygulamada kullanımı son derece avantajlıdır. Bir çatı konstruksiyonu uygulamasını ele alırsak kurulacak sistem son derece hafif olacağından yapının statiği en alt seviyede etkilenecektir. Duraform pergola uygulamaları evlerden 5 yıldızlı otellere, restaurant ve kafelere kadar geniş bir yelpazede birçok farklı projede hizmet vermektedir Duraform profiller sahip oldukları teknik donanım sayesinde klasik yapı elemanları ile inşa edilmesi mümkün olmayan uygulamaların hayata geçirilmesine olanak tanır Kusursuz bir taşıyıcıdır ve proje gereksinimleri doğrultusunda özelleştirilebilir. Teknik özellikleri sayesinde çok uzun mesafelerde kolonsuz geçişler yapmak mümkündür Duraform profiller zaman içerisinde çürüme, paslanma ve kurtlanma sorunu yaşamazlar.


Park ve Bahçe Mobilyaları

Üretimi sırasında oluşan patentli gerçekçi ahşap deseni sayesinde park ve bahçelerde harika bir ahenk oluşturur. Sürekli suyla ve haşereyle etkileşimde olan açık alanlar için biçilmiş kaftandır. Ahşap, plastik ve metal malzemelere oranla çok daha dayanıklı ve yapısını koruyan özelliğe sahiptir. Banklarda, piknik masalarıda, çöp bidonlarında, aydınlatma direklerinde, çardaklarda, korkuluk ve parmaklıklarda, yani aklınıza gelebilecek her tür uygulamada Duraform kullanmak en akıllı tercihtir. Zamanla bozulmaz ve yatırımların çöpe gitmesine sebep olmaz. Bakım gerektirmediği için ek maddi kayba sebep olmaz. Uzun yıllar boyunca bahçelerinizin ve parklarınızın en gözde estetik malzemeleri olarak hizmet vereceklerdir.

Farklı renklerde üretilebilen kompozit banklar çürümez ve paslanmazlar. Boya ve bakım gerektirmezler. İnsan sağlığına zararlı maddeler içermezler. Çürüme, kurtlanma ve paslanma sorunu yoktur Haşereler için yaşam ortamı oluşturmazlar Son derece hafif olduklarından nakliye ve montaj kolaylığı sağlar. Modern şehir ve sokaklara estetik bir görünüm katarlar Yüksek sıcaklık, kimyasal dayanımı, korozyon dayanımı, radyo ve mikro dalgalarına geçirgenlik vb özel gereksinimleri olan bütün projelerinize uygun olarak özel üretimler gerçekleştirilebilmektedir Ürünler: Korkuluk, Çöp Kutuları, Saksılar, Seralar, Aydınlatmalar, Havuz Ekipmanları, Merdivenler, Panjur Sistemleri